איך לבחור קריקטוריסט לאירוע שלכם?

טיפים חשובים לבחירת הקריקטוריסט הנכון לאירוע שלכם:
אטרקציית הקריקטורות באירועים היא חדשנית ויוקרתית ובעיקר שונה משאר אומני הבידור למיניהם ע”י דבר עיקרי אחד: בנוסף להיותה אטרקציה מעניינת וסוחפת את הקהל, היא בעיקרה מעניקה לכל אחד מאורחיכם יצירת אומנות אישית אותה הוא יכול לתלות בביתו והיא תמיד תזכיר לו רגעים יפים מהאירוע המיוחד שלכם. אספתי עבורכם כמה טיפים חשובים בכדי להבטיח את הצלחת האירוע איגדתי לכם טיפים שיבטיחו את האטרקציה לה אתם מצפים, מתחילים…

המחירים בשוק ומה הם מעידים על האמן

מהו מחיר שירות הקריקטורה באירוע: כמו שכבר אמרנו תחום הקריקטורות נפרץ ואיפשר לקריקטוריסטים חובבנים רבים להשתלב בתוכו בקלות, ולעיתים הדבר הטוב ביותר שתקבלו מהם, יהיה המחיר הזול. וכך אתם עלולים לקבל שירות באיכות ירודה – בין אם הדבר יתבטא בזה שאורחים רבים שלכם לא קיבלו ציור ונשארו מאוכזבים – משום שהקריקטוריסט אומנם צייר יפה, אבל בקצב איטי מדיי, או פשוט שהקריקטורות אינן איכותיות ויזרקו לפח בסוף האירוע. על כן – אומנם חסכתם במחיר, אבל כספכם הוצא לשווא.

לכן כדאי לבדוק את המחיר הנקוב, שהוא לרוב דגש לרמת איכות השירות שתקבלו מהאמן. כלומר, היזהרו לא להתפתות למחירים נמוכים מדיי, למשל, מתחת ל 800₪ משום שהמחיר כנראה מחפה על עבודה לא איכותית. ומצד שני, אל תמהרו לשלם מחיר גבוה מדיי של מעל 1500₪,  עד שלא בדקתם אילו יתרונות יש לו על פני המתחרים, שעבורו הייתם מוציאים מכיסכם את ההפרש.

אתר אינטרנט עדכני של האמן

ענף הקריקטורות גדל ואיתו גדלה גם התחרותיות, זהו יתרון אך גם חיסרון, משום שהדבר מאפשר לכל אומן במידה והוא מקצועי או לא, להחזיק באתר אינטרנט שדרכו מוצגים ציוריו.
היתרון: בעקבות התחרותיות הגוברת, מחירי אטרקציית הקריקטורות ירדו לטובת הלקוחות.
החיסרון: עקב הקלות להשתלב בשוק הקריקטורות, נכנסו לתחום אומנים חובבניים לאו דווקא מקצועיים, אשר מציעים מחירים נמוכים במטרה לפתות לקוח שלא תמיד ידע לזהות את טיב האומן.
אז מה עושים: בראש ובראשונה זיכרו שהמחיר משתנה בהתאם לאיכות האמיתית של האומן, על כן תשקיעו מזמנכם בבחינת האומן. ע”י הדגשים הבאים:

מהי האיכות של הקריקטורות באירועים:

 • האם הן דומות למקור?
 • האם הן מכערות או מיפות את המצוייר?
 • האם יש אפשרות לצבע ואם כן איך האיכות שלו?
 • מהו גודל הדף?
 • מהו שטח הציור?
 • באילו קריטריונים איכות הקריקטורה עולה על המתחרים?

שימו לב: קריקטוריסטים מסוימים לאו דווקא יציגו את הקריקטורות האותנטיות שלהם (אותנטיות כלומר אלו שצויירו במהירות במהלך האירוע), במקומן הם יציגו קריקטורות מושקעות במיוחד שנעשו מחוץ לאירוע, בעלות צבע מלא ותוספות שונות בכדי להרשים את הלקוח. לכן, אל תמהרו להתפתות, האיכות המוצגת באתר לא בטוח תהיה מה שתקבלו באירוע שלכם.

מה כדאי לעשות:

 • בכדי להשוות את הדמיון בציורים – מומלץ להגיע לאחד מהאירועים בו האומן משתתף, וכך להתרשם במו עיניכם מתהליך הציור ואיכות הקריקטורה.
 • אם הדבר לא עולה בידכם, תוכלו לבקש מהאמן לראות דוגמה אותנטית של ציור קריקטורה כשלצידה האדם האמיתי שצויר באירוע.
 • קבעו איתו פגישה, או שלחו לו תמונה שלכם (במייל או בהודעה), ובקשו ממנו לצייר אתכם, (כך תוכלו לתת את דעתכם על האיכות ולהשוות בין עוד קריקטוריסטים ברשת, בנוסף תוכלו לחוות את מזגו, נהלו איתו ‘סמול-טוק’ ובדרך זו תגלו גם אם אתם מתחברים אליו או לא).

איזה קריקטוריסט הוא המתאים ביותר לאירוע שלכם:

ככל שתבינו יותר פרטים על הקריקטוריסט, כך תדעו עד כמה הקריקטוריסט מתאים לאופי האירוע שלכם, למשל:

 • תקשורת: חפשו קריקטוריסט בעל מזג נעים, שיוכל להקסים את האורחים ולהעצים את האטרקציה ע”י סמול טוק עם המצטיירים ובעל חיוך קבוע – כך תבטיחו את הצלחת האטרקציה. קריקטוריסט בעל מזג לא סמפטי, במצב רוחו הלא סבלני יורגש באירוע בין האורחים ובציורים שלו.
 • גילו של הקריקטוריסט: מהו טווב הגיל של הקריקטוריסת, והאם הוא מעודכן בסגנון הציור המועדף על צעירים, קריקטוריסט מבוגר או לא מעודכן עלול בד”כ לצייר את הקריקטורות בסגנון מיושן, בניגוד לסגנון העכשווי וה”מגניב” שהילדים שואפים אליו.
 • אירוע בעל אופי דתי: בחרו לפי קהל היעד הדתי את מין הקריקטוריסט המתאים יותר לאירוע. (אם זהו אירוע בת מצווה בעל אופי דתי – רצוי קריקטוריסטית מאשר קריקטוריסט, וההיפך).
 • סגנון הציורים: אם האירוע שאתם מתכננים הוא אירוע בר/ בת מצווה, יומולדת, מסיבת סיום בגן או בביה”ס, או כל אירוע ילדים אחר, שימו דגש חד על סגנון הציור של הקריקטוריסט – האם הוא נוהג לאייר את המצטיירים בצורה מוגזמת ולעוות את פניהם בכדי להצחיק את הקהל? יכול להיות שהילדים פחות יאהבו את הגימיק הזה ורבים מהם אף יעלבו, חפשו קריקטוריסט שיעצים את הדברים הטובים לקהל שלכם.

תוספות שאותן אתם מקבלים בחבילה, האם הן באמת משתלמות?

אין מתנות חינם! כאשר קריקטוריסט מציע לכם חבילה הכוללת בתוכה תוספות מפתות וחינמיות (למשל פוסטר אישי, מסגרת לדפי הקריקטורות ועוד) רצוי שתדעו – מאחר והדבר ניתן בחינם, סביר להניח שיראה בהתאם. על כן – העריכו את התוספות שאותן מעריך גם הקריקטוריסט, משום שכניראה ויש בהן מחשבה והשקעה אמיתית ואיכותן גבוהה ושווה את המחיר הנוסף שעליו תשלמו.

אם הקריקטוריסט מציע לכם ציור אישי גדול, תמונה משפחתית ועוד (הפעם במחיר מלא), כניראה שהיצירה שווה את זה. בידקו האם תקבלו באמת את מה שאתם רוצים – כלומר – דירשו לקבל סקיצה (משום שכך תינתן לכם האפשרות לשנות מראש חלקים שלא לטעמכם, הרי השקעתם בזה את הכסף שלכם לא?) כך תוודעו שלא תתאכזבו בסוף. (ישנם קריקטוריסטים שמציעים זאת מראש – תרשמו לזכותם נקודה נוספת).

מקווה שעזרתי. בהצלחה!
להזמנות והתעניינות: 0524884373 – בתאל הקריקטוריסטית

לפרטים נוספים ולשיחת ייעוץ והיכרות חייגו 052-4884373 (בת-אל) או השאירו פרטים בטופס


2018-01-03T15:10:45+00:00